Ana Sayfa
Yazı Boyutunu Küçült Yazı Boyutunu Büyült Yazdırılabilir Versiyonu PDF Versiyonu

2015 YENER-KG SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI-1

“YENERKG” SIKÇA SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI 1

1

Daha önceki yıllarda kar amacı gütmeyen kurumların (veya belediyelerin) projeleri 15-18 ay olabiliyordu. Rehberde 12 ay denmiş. Bu süre uzatılabilir mi?

Kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik hazırlanan YENERKG mali destek programı altyapı kapsamında bir mali destek programı olmadığı için Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Desteği Yönetmeliği ve Destek Yönetim Kılavuzu uyarınca sunulacak projelerin kazanması durumunda uygulama  süresi mevzuatta belirtilen mücbir sebepler dışında 12 ayı aşamaz.

2

Kar amacı gütmeyen kurumların yapacağı faaliyetler içerisinde (kurulacak tesis için) inşaat maliyetiyle ilgili bir sınırlama var mıdır?

YENERKG mali destek programı bir altyapı programı olmadığından dolayı mevzuat gereği inşaat bütçesinin talep edilen hibenin %30’unu aşması mümkün değildir. Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi(KAYS)’nde bütçe kısıtı ile ilgili düzenleme yapılmıştır.

      

MERKEZ - Şeyh Sadrettin Mahallesi Feritpaşa Caddesi No:18 Meram/KONYA
Tlf: +90 332 236 32 90 Fax: +90 332 236 46 91
Devlet Planlama Teşkilatı Konya Valiliği Konya Büyükşehir Belediyesi Karaman Valiliği Karaman Belediyesi Konya Ticaret Odası Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Konya Sanayi Odası Konya Ticaret Borsası Karaman Ticaret Borsası
12763700  kişi sitemizi ziyaret etti. Sayfamız en iyi 1024x769 çözünürler internet explorer tarayıcısı ile görüntülenebilir Paylaş